Lijst Calimero maakt zich grote zorgen over onze universiteit. Grote opleidingen toetsen alleen met meerkeuzevragen, inzicht wordt ingeruild voor feitenkennis, feedback op essayopdrachten ontbreekt vaak volledig, er is geen ruimte voor discussie in colleges en te vaak staat er een inspiratieloze docent die ondanks wetenschappelijke vooruitgang jarenlang niets verandert aan zijn verhaal.
Uit verschillende studentenenquêtes blijkt dat veel van onze opleidingen nationaal slecht scoren op het gebied van onderwijs. De waarde van een RuG diploma op de arbeidsmarkt mag niet nog verder dalen. Het werk in de universiteitsraad draait niet alleen om het behalen van concrete punten, maar vooral ook om het overbrengen van visie. Zo zet elke partij onderwijs op één, maar zegt dit helemaal niets zolang men niet durft te erkennen dat het slecht gaat. Lijst Calimero onderscheidt zich in de universiteitsraad met het geluid dat het academisch niveau van veel opleidingen op dit moment onacceptabel is voor een universiteit. De universiteit moet weer een uitdaging worden!
Hoe Lijst Calimero hier ook komend jaar weer aan wil werken staat beschreven in het Verkiezingsprogramma 2010-2011. De speerpunten hieruit:
- Docenten afrekenen op slecht onderwijs.
- Academisch toetsen: minder feiten, meer inzicht en niet alleen meerkeuze.
- Gegarandeerd feedback bij essayopdrachten.
- Collegevideo’s van alle colleges op Nestor.
- Interactie tijdens colleges door bijvoorbeeld stemkastjes.
- Geen onnodige studievertraging: 2x per jaar struikelblokvakken aanbieden.
- Betere voorlichting over de aansluiting van studie op de arbeidsmarkt.
- Geen ophoging collegegeld voor een tweede studie.
- Ruimte in de UB: alleen RUG studenten in drukke tentamenperiodes.
- Vooraanstaande wetenschappelijke literatuur bij alle vakken.
- Uniforme regels en termijnen bij vak- en tentameninschrijvingen.
- Betere toegang vanuit de RUG tot buitenlandse topuniversiteiten.

Nederlands
